Wampirzy lifting
W pewnym wieku zmarszczki zaczynają stanowić poważny problem dla wielu kobiet. Zwykle ich pierwsze oznaki można dostrzec na twarzy już w okolicach 25. roku życia. Skóra w określonych miejscach – głównie wokół oczu i ust – zaczyna tracić jędrność. Czynników jest wiele – wśród nich można wymienić szkodliwe działanie promieni słonecznych, niewłaściwą dietę, a być może przede wszystkim kwestie genetyczne. Dlatego warto próbować zahamowywać dalszy rozwój zmarszczek, by możliwie jak najdłużej cieszyć się pięknym, zdrowym, młodym wyglądem.
Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Wśród nich wyróżnić można różne rodzaje liftingu, w tym tak zwany wampirzy lifting. Pozwala osiągnąć naprawdę doskonałe rezultaty bez konieczności interwencji chirurgicznej. Jego nazwa jest nieprzypadkowa, ponieważ podczas wykonywania tego zabiegu stosowane jest osocze.
Co to jest wampirzy lifting?
Wampirzy lifting jest to zabieg, do którego przeprowadzenia wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe, które ekstrahowane jest bezpośrednio z krwi pobranej od pacjenta. To właśnie w tym składniku krwi znajdują się cząsteczki peptydowe, które mają zasadnicze działanie w procesach regeneracyjnych skóry.
Zabieg polecany jest zwłaszcza tym osobom, które zmagają się ze zmarszczkami w obrębie czoła, a także wokół oczu i ust. Może być pomocny również posiadaczom szyi ze skórą pozbawioną elastyczności. Dzięki wykorzystaniu osocza zabieg stanowi naturalną – a zatem bezpieczną – alternatywę dla zabiegów korzystających ze sztucznych wypełniaczy.
Na czym polega wampirzy lifting?
W trakcie zabiegu pod skórę pacjenta wstrzykiwane jest osocze bogatopłytkowe. Pobrana krew trafia do odwirowania, a odwirowane osocze uzupełniane jest trombiną bądź chlorkiem wapnia. W takiej postaci jest wykorzystywane do iniekcji. Zabieg warto powtarzać co kilka miesięcy, w zależności od wieku i zaawansowania zmian powstałych w wyniku procesów starzenia.
Ile kosztuje wampirzy lifting?
Cena pojedynczego zabiegu wampirzego liftingu oscyluje wokół 2 tys. złotych, jednak całkowita kuracja może kosztować znacznie więcej. Wpływa na to częstość powtarzania. Odrębną kwestią jest lifting skóry głowy – w tym przypadku koszt zabiegu sięga nawet 3 tys. złotych.