Blog
Kategoria: Kosmetologia, Medycyna estetyczna
Piękne, naturalnie powiększone usta? Tak, to możliwe!
12 stycznia 2022
Piękne, naturalnie powiększone usta? Tak, wystarczy 1 zabieg i jest to możliwe!
Boisz się efektu przerysowanych, sztucznie wyglądających ust? W Klinice Szymaniak-Osipowicz nasz Pacjent ma pewność, że zabieg powiększania ust będzie udany.
Wielu z nam powiększenie ust kojarzy się z efektem tzw. „kaczki”, czyli konsekwencją ucieczki kwasu hialuronowego poza granicę czerwieni wargowej i powiększenia wargi białej .
U naszej Pacjentki dzięki naturalnemu powiększeniu ust uzyskaliśmy efekt pięknych, zmysłowych, ale co najważniejsze – nie przerysowanych ust.
Co zyskamy dzięki powiększeniu ust, oprócz ich oczywistego apetycznego powiększenia:
- Nawilżenie ust – kwas hialuronowy intensywnie nawilża usta. Jest to idealny zabieg dla osób, którym podczas zimy na suchość ust nie pomagają nawet najlepsze pomadki ochronne.
- Odmłodzenie skóry wokół ust – częstym problemem, zwłaszcza w starszym wieku nie są zbyt małe usta, a zapadnięta okolica wokół nich. Dzięki kwasowi możemy zlikwidować podłużne zmarszczki tzw. „palacza” wokół ust.
- Wyrównanie asymetrii:
Powiększanie ust pozwala na pozbycie się nierówności w okolicach ust np. asymetrii kącików czy dużej dysproporcji w wielkości warg. - Podniesienie i wypełnenie opadających kącików:
Ten prosty zabieg działa w magiczny sposób. Szybko likwiduje smutny wyraz twarzy, a także dodaje ustom objętości w bardzo naturalny sposób.
Przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym
Wypełnianie ust kwasem hialuronowym jest niezwykle popularnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Uznawany jest przez niektórych nawet za zabieg jedynie upiększający i kosmetyczny. Nie jest tak! To zabieg medyczny, mający swoje wskazania, przeciwwskazania i możliwe powikłania. Bez względu na opinie i kwalifikacje osób wykonujących zabieg warto zapoznać się z podstawowymi przeciwwskazaniami do zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym.
Przeciwwskazania bezwzględne do zabiegu powiększania ust przy użyciu kwasu hialuronowego:
- Ciąża i okres karmienia piersią
W medycynie z założenia nie wykonuje się badań na kobietach będących w ciąży bądź podczas laktacji. Unika się też podawania większości leków. Wyjątek stanowią leki ratujące życie. Podczas ciąży dochodzi o wielu zmian hormonalnych w organizmie, co może powodować odrzucenie implantu z kwasu hialuronowego czy też wywołać reakcję alergiczną. W skrajnych przypadkach może dojść do wstrząsu anafilaktycznego, który jest bezpośrednim zagrożeniem życia.
- Choroby nowotworowe
Osoby cierpiące na różnego rodzaju nowotwory są poddawane specyficznym procedurom leczniczym, które eliminują możliwość wypełniania tkanek kwasem hialuronowym. W przypadku braku aktywnego procesu nowotworowego można wykonać jakiekolwiek zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – w tym powiększanie ust.
- Tendencja do bliznowców
Trudność w wygajaniu skóry po skaleczeniu i przerastanie blizn jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do większości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Nieprawidłowe wytwarzanie kolagenu sprawia, że u takiego pacjenta cierpiącego na tendencje do bliznowców/keloidów nawet przy zastosowaniu niezwykle cienkiej igły może nastąpić przerost kolagenu szpecąc jednocześnie obraz całej twarzy.
- Aktualnie istniejące infekcje – np. opryszczka
Wykonanie modelowania, konturowania czy powiększania ust u pacjentów będących aktualnie chorymi może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji zarówno bezpośrednio po zabiegu jak i w przyszłości. Po pierwsze podczas wkłucia możemy rozprzestrzenić bakterie i wirusy w głąb tkanek, które mogą spowodować spory obrzęk, rozprzestrzenić infekcję, wydłużyć proces wygajania lub doprowadzić do poważnych powikłań po implantacji tak bezpiecznego i naturalnego preparatu jak kwas hialuronowy.
- Niewyrównana cukrzyca
U osób z źle prowadzoną, niezdiagnozowaną lub niewyrównaną cukrzycą nie powinniśmy wykonywać żadnych zabiegów. Podczas implantacji kwasu hialuronowego w usta dochodzi do przerwania ciągłości naskórka i mogą powstać trudno gojące się rany. U osób z niewyrównaną cukrzycą może dochodzić do wydłużonego procesu wygajania lub infekcji.
Przeciwwskazania względne do zabiegu powiększania ust przy pomocy kwasu hialuronowego
- Choroby autoimmunologiczne
Bezwzględnym przeciwwskazaniami do zabiegu może być np. toczeń, natomiast nie ma przeszkód w wykonaniu zabiegu u pacjentów w początkowej fazie chorób takich jak choroba Hashimoto czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Ważna jest osobista konsultacja z lekarzem prowadzącym chorobę i lekarzem z zakresu medycyny estetycznej. Niezbędne będą również aktualne wyniki badań które wykluczą przeciwwskazania do wykonania zabiegu. U pacjentów w lekkich fazach chorób autoimmunologicznych często wystarczy podniesienie poziomów podawanych leków, aby wykluczyć możliwość reakcji uczuleniowym na wstrzyknięty kwas hialuronowy. Pacjent cierpiący na choroby autoimmunologiczne powinien mieć świadomość dotyczącą znacznego obrzęku i dłuższego okresu rekonwalescencji po zabiegu powiększania ust oraz liczyć się z faktem, że preparat może albo ulec szybkiemu wchłonięciu.
Zapraszamy na Naszego Facebooka
Recepcja czynna w godzinach od 09:00 do 16:00
918 316 035
kontakt@szymaniak-osipowicz.pl
Więcej na temat zabiegów dowiecie się tutaj :
https://szymaniak-osipowicz.pl/
Do zobaczenia