Ortopeda Szczecin Klinika Medycyna Estetyczna
Blog

Kategoria: Kosmetologia, Medycyna estetyczna

Pluryal Silk – skuteczna rewitalizacja okolicy oczu

Pluryal Silk – skuteczna rewitalizacja okolicy oczu

Dzisiaj chcielibyśmy Wam opowiedzieć trochę więcej na temat jednego z naszych biostymulatorów Pluryal Silk na okolicę oka.

Cienie pod oczami, zmarszczki, obrzęki i opuchnięte oczy, wszystko to prowadzi do zmęczonego wyglądu naszego spojrzenia, co dodaje nam lat.

Dbanie o skórę w okolicy oczu w domowym zaciszu, wystarczy tylko do pewnego momentu. Nie zapominajmy, że jest ona równie bardzo ważna. Jednakże pielęgnacja tylko na powierzchni skóry, w niektórych przypadkach może być już niewystarczająca. Z wiekiem pojawia się coraz więcej niechcianych zmarszczek wokół oczu, bądź też mocniej zaznaczają się zasinienia i obrzęki, w takiej sytuacji warto wspomóc się profesjonalnymi zabiegami. Jednym z nich jest Pluryal Silk.

Produkty Pluryal to innowacyjne i unikalne biostymulatory, oparte na wysoko oczyszczonych polinuleotydach w hybrydowym połączeniu z kwasem hialuronowym oraz mannitolem. To delikatne i w pełni wchłanialne produkty pozwalające uzyskać naturalne efekty.

Czym są polinukleotydy?

Polinukleotydy to niewielkie fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, które występują we wszystkich organizmach. Cechują się zdolnością przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, dzięki czemu zwiększają nawilżanie tkankowe, stosowane są w medycynie estetycznej odpowiadają za elastyczność skóry i jej zdrowy wygląd. Ponadto wpływają na aktywność i wzrost liczby fibroblastów, które są najważniejszymi komórkami odpowiedzialnymi za ciągłą odbudowę wielu składników skóry. Równie ważną funkcję pełnią w zwalczaniu wolnych rodników oraz hamując fotostarzenie.

Na czym polegają stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to preparaty odmładzające w postaci ampułek lub ampułko- strzykawek, które podaje się w głębsze warstwy skóry za pomocą igły. Można powiedzieć, że jest to pewien rodzaj mezoterapii igłowej, ale działanie stymulatorów tkankowych różni się od zwykłej mezoterapii igłowej.

Na czym polega różnica między mezoterapią igłową, a stymulatorem tkankowym ?

Różnica polega na oddziaływaniu tych preparatów na skórę. Działanie standardowych koktajli do mezoterapii igłowej  kończy się na działaniu np. nawilżającym, odżywczym czy rewitalizującym. W skrócie, za pomocą igły i strzykawki podaje się w głębsze warstwy skóry składniki o powyższym działaniu. Natomiast stymulatory tkankowe podaje się w celu wywołania konkretnej odpowiedzi skóry. One pobudzają skórę do samodzielnej regeneracji, wywołują reakcję, która powoduje, że skóra zaczyna  autoodnowę.

Jakie efekty daje stymulator tkankowy Pluryal Silk na okolicę oka:

 • regeneruje skórę w delikatnych obszarach wokół oczu
 • poprawia sprężystość i elastyczność skóry
 • niweluje zmarszczki i cienie pod oczami
 • wypłyca dolinę łez
 • poprawia koloryt
 • przywraca blask i rozświetlenie
 • zapobiega oznakom zmęczenia

Bezpieczeństwo

Biostymulatory Pluryal to wysoce bezpieczne, medyczne, certyfikowane preparaty służące do iniekcji. W pełni wchłanialne produkty pozwalają uzyskać skuteczne i naturalne efekty bez ryzyka powikłań.

Częstotliwość zabiegowa:

Terapie obejmuje 3-4 zabiegów w zależności od stopnia nasilenia problemu, co 14 dni.

Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby immunologiczne
 • choroby wirusowe
 • stany zapalne
 • nowotwory
 • skłonności do blizn przerostowych
 • leki przeciwzakrzepowe i NLPZ

 

Biostymulatory Pluryal zostały stworzone zarówno dla kobiet oraz mężczyzn. Są doskonałą odpowiedzią na potrzeby skóry w różnym wieku.

 

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!

Recepcja czynna w godzinach od 09:00 do 16:00

Tel. 918 316 035

https://szymaniak-osipowicz.pl/kosmetologia/
instagram : szymaniak-osipowicz
Facebook : Klinika Szymaniak-Osipowicz

Umów wizytę