Ortopeda Szczecin Klinika Medycyna Estetyczna
Blog

Kategoria: Kosmetologia

Zmarszczki i przebarwienia Jest na to rozwiązanie nr 1 !

Zmarszczki i przebarwienia Jest na to rozwiązanie nr 1 !

Zmarszczki i przebarwienia to Twój problem? Jest na to rozwiązanie!

 

W przypadku kiedy nasz Pacjent zmaga się zarówno z przebarwieniami, jak i również chciałby pozbyć się widocznych zmarszczek wybieramy peeling chemiczny/medyczny. W zależności od problemu i od Waszych oczekiwań dobieramy zabieg indywidualnie, po wstępnej konsultacji. Ważna jest również pielęgnacja domowa, która w dużej mierze decyduje o efektach końcowych.

Czym jest peeling medyczny?

Peeling medyczny jest to kwas, który posiada rejestrację medyczną.

Jakie peelingi medyczne wykonujemy w Naszej Klinice?

Najczęstszymi peelingami medycznymi, które wykonujemy to: PQ age, PRX T33 czy Valencia.

Co zawierają peelingi medyczne i czy są skuteczne?

Te peelingi zazwyczaj zawierają w składzie kwas trójchlorooctowy, są bardzo bezpieczne i skuteczne. Efekt możecie zauważyć już po pierwszym zabiegu.

 

Czym jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny jest to kwas, który jest nieco bardziej zaawansowany.

Co to oznacza?

Jednym z przykładów jest nanotechnologia, która pozwala przenosić substancje czynne w kapsułkach o niewielkich rozmiarach, które szybciej docierają do danego problemu położonego w głębszych warstwach naskórka.

Co zawierają peelingi chemiczne?

Peelingi chemiczne najczęściej w swoim składzie zawierają: kwas salicylowy, glikolowy, azelainowy, pirogronowy, migdałowy lub ferulowy.

Czym różnią się te peelingi od siebie oraz, który sprawdzi się bardziej w Twoim przypadku?

Peelingi różnią się od siebie składami, ale także działaniem, dlatego też uporządkujemy wszystko, aby było prościej.

 

PEELING MEDYCZNY – wskazania:

 • utarta napięcia oraz jędrności skóry
 • rewitalizacja i lifting
 • zmarszczki
 • wyrównanie kolorytu skóry

Co ważne, po peelingu medycznym nie złuszczamy się mocno, może wystąpić jedynie delikatne złuszczanie. Nie stosujemy również retinolu, więc również nie ma konieczności zmywania go w domu po upływie 6-8 godzin.

PEELING MEDYCZNY – dla kogo?

Peelingi medyczne sprawdza się doskonale u osób, które szukają szybkich, nieinwazyjnych, bezbolesnych technik odmładzająco-liftingujących.

PEELING CHEMICZNY – wskazania

 • trądzik
 • rozszerzone pory
 • przebarwienia
 • zaskórniki
 • blizny potrądzikowe
 • początkowe objawy starzenia się
 • drobne zmarszczki

Po peelingu chemicznym zazwyczaj następuje złuszczanie około 2-3 dni po zabiegu. Aby uzyskać też lepsze efekty nakładamy retinol, który należy zmyć po 6-8 godzinach od zabiegu w domu.

PEELING CHEMICZNY – dla kogo?

Peelingi chemiczne polecamy szczególnie osobom, które zmagają się z trądzikiem, przebarwieniami, rozszerzonymi porami czy bliznami potrądzikowymi.

zmarszczki
zmarszczki

PODSUMUWUJĄC 

Peeling medyczny sprawdzi się idealnie u osób, które nie mogą pozwolić sobie na wyłączenie z życia codziennego, które po zabiegu chcą mieć natychmiastowy efekt, a także efekt silnego liftingu. Po jednym zabiegu zmarszczki są wypłycane, skóra jest rozświetlona, a twarz wyraźnie napięta. Polecamy szczególnie dla Pań po 35 roku życia.

Peeling chemiczny jest przeznaczony dla osób borykających się z trądzikiem, z przebarwieniami lub też rozszerzonymi porami. Ponieważ problem jest większy, następuje tutaj złuszczanie naskórka, więc najlepiej zaplanować wcześniej taki zabieg, aby nie kolidował on z naszą pracą czy też szkołą.

Wykonywanie peelingów może być uzupełnieniem dla innych zabiegów, które wykonujecie. ( obstrzykiwanie zmarszczek mimicznych toksyną botulinową, wypełnianie zmarszczek pochodnymi kwasu hialuronowego czy laseroterapia)

Przed rozpoczęciem Waszej przygody z peelingami pamiętajcie, aby unikać preparatów silnie drażniących, produktów z retinolem czy z innymi kwasami w składzie. W naszej Klinice wykonujemy peelingi marki Mediderma, PQ age oraz PRX T33.

 • DNA recovery ( peeling medyczny naprawiający uszkodzenia DNA skóry )
 • ferulac ( peeling chemiczny, wyrównujący koloryt skóry )
 • azelac ( peeling chemiczny, przeznaczony dla cery trądzikowej oraz naczyniowej )
 • valencia ( peeling medyczny dla osób z przebarwieniami posłonecznymi )
 • TCA ( peeling chemiczny dla osób zmagających się z trądzikiem oraz łojotokiem )
 • PQ age ( peeling medyczny silnie liftingujący )
 • PRX T33 ( peeling medyczny silnie wygładzający zmarszczki oraz liftingujący )

Aby dobrać peeling indywidualnie do potrzeb Twojej skóry zapraszamy na bezpłatną konsultację podczas, której sprawdzimy i ocenimy stan Twojej skóry. Każda skóra jest inna i potrzebuje czegoś innego. Zostaw to nam, a my się Tobą zajmiemy i sprawimy, że obudzisz w sobie swoje naturalne piękno. Patrząc na siebie każdego dnia będziesz dumna, że podążyłaś właśnie tą ścieżką.

 

Zapraszamy Was również na Naszego Facebooka oraz Instagram. Zawsze możecie tam do nas napisać i się poradzić.

Recepcja

 

Zapraszamy na nasz Facebook

Facebook

Zapraszamy na nasz Instagram

https://www.instagram.com/klinika.szymaniak_osipowicz/

 

al. Wojska Polskiego 231 a

71-256 Szczecin

Telefon : 91 831 60 35

 

Umów się już dziś! Nigdy nie jest za późno na poprawę stanu Twojej skóry. Im szybciej zaczniesz działać, tym szybciej uzyskasz pożądane efekty oraz zaczniesz działać przeciwstarzeniowo. Zacznij działać od dziś-nieważne w jakim wieku jesteś. Pamiętaj również o stosowaniu kremów z wysokim filtrem UVA/UVB przez cały rok. Jest to wskazane przy kuracji z peelingami. Zachęcamy Was do tego.

Umów wizytę