Ortopeda Szczecin Klinika Medycyna Estetyczna
Blog

Kategoria: Medycyna estetyczna

Gdzie na kwas hialuronowy Szczecin i okolice?

Gdzie na kwas hialuronowy Szczecin i okolice?

Kwas hialuronowy Szczecin, podawany przez nas w formie iniekcji nie bez przyczyny stał się jednym z najbardziej popularnych i cenionych zabiegów w dziedzinie medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy, będący przecież naturalnym składnikiem skóry, odgrywa istotną rolę w procesie jej nawilżania, utrzymania elastyczności i zachowania młodzieńczego wyglądu. Niestety, jego stężenie w skórze z wiekiem maleje, co prowadzi do pojawienia się zmarszczek, utraty jędrności i innych widocznych oznak starzenia. Jego postepujący deficyt możemu co jakiś czas uzupełniać za pomocą zabiegów iniekcyjnych, które wyraźnie opóźniają wystąpienie efektów starzenia.

Czemu służy zabieg iniekcji kwasu hialuronowego?

Aplikowanie kwasu hialuronowego w zabiegach medycyny estetycznej służy przede wszystkim do:

 • Wypełniania zmarszczek i bruzd, takich jak bruzdy nosowo-wargowe, w tym tzw. linie marionetki,
 • Modelowanie i powiększanie ust
 • Nawilżania skóry twarzy,
 • Poprawy konturu i objętości twarzy, na przykład poprzez powiększanie ust, modelowanie policzków czy żuchwy,
 • Korekty drobnych niedoskonałości skóry, takich jak blizny potrądzikowe czy nierówności.

Jak działa kwas hialuronowy Szczecin?

 • Natychmiastowa poprawa wyglądu: Efekty zabiegu są widoczne niemal od razu po jego wykonaniu,
 • Efekty bez ryzyka: zabieg jest mniej inwazyjny niż tradycyjne metody chirurgiczne, niosące ryzko powikłań i długi okres rehabilitacji,
 • Krótki czas rekonwalescencji: większość pacjentek może wrócić do codziennych aktywności niemal od razu po zabiegu,
 • Wysoka przyswajalność: kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie, co minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych, podrażnień i zaczerwienia,
 • Skuteczna i trwała hydratacja skóry – porawa nawilżenia i elastyczności skóry.

Przeciwwskazania do iniekcji kwasu hialuronowego:

 • Aktywne infekcje skórne w miejscu planowanego zabiegu,
 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • Choroby autoimmunologiczne,
 • Tendencja do keloidów (bliznowce – zgrubienia skóry powstające w miejscach po nawet niewielkich urazach)
 • Niestabilna cukrzyca,
 • Alergia na kwas hialuronowy lub inne składniki preparatu.

Jak podajemy kwas hialuronowy Szczecin?

W naszej Klinice zabieg iniekcji kwasu hialuronowego trwa zwykle od 15 do 60 minut, w zależności od obszaru, miejsc aplikacji i zakresu leczenia. Przed jego wykonaniem obszar iniekcji jest dokładnie dezynfekowane oraz – na życzenie pacjenta – może zostać miejscowo znieczulone za pomocą kremu (lidokaina). Następnie, przy użyciu cienkiej igły lub kaniuli, preparat zawierający kwas hialuronowy jest precyzyjnie wstrzykiwany w wyznaczone miejsca przez wykwalifikowanego lekarza, , który dba, by osiągnąć najbardziej pożądany efekt estetyczny. Po zabiegu, pacjent od raz może bez przeszkód wrócić do swoich standardowych, codziennych aktywności, dbając o higienę obszaru iniekcji oraz profilaktycznie unikając nadmiernej ekspozycji na substancje drażniące przez parę dni.

Czy zabieg iniekcji kwasu hialuronowego boli?

Zabieg iniekcji kwasu hialuronowago jest praktycznie bezbolesny i nieodczuwalny dla pacjentek. Większość z nich odczuwa minimalny dyskomfort związany z płytkim wbiciem igły w skórę, jednak zastosowanie miejscowego znieczulenia prawie całkowicie eliminuje dolegliwości bólowe. Odczucia mogą różnić się w zależności od obszaru zabiegu oraz indywidualnego progu bólu pacjenta, jednak ogólnie przyjmuje się, że jest to zabieg bezbolesny.

Efekty po zabiegu iniekcji kwasu hialuronowego

Dużą zaletą iniekcji kwasu hialuronowego jest fakt, iż efekty zabiegu są widoczne niemal natychmiast i mogą utrzymywać się od 6 do 18 miesięcy, w zależności od jakości użytego preparatu, wielkości obszaru leczenia oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. W przypadku wypełniania zmarszczek i modelowania twarzy, widocznym rezultatem jest gładsza, bardziej nawilżona skóra oraz wyraźna poprawa konturu twarzy, a w przypadku zabiegów powiększania ust, efektem jest ich większa objętość i wyrazistość.

Czy warto poddać się zabiegowi iniekcji kwasu hialuronowego?

Decyzja o poddaniu się zabiegowi iniekcji kwasu hialuronowego powinna być podjęta świadomie i rozważnie, po dokładnym rozważeniu wszystkich za i przeciw oraz po konsultacji z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej. Wiele pacjentek zabieg iniekcji kwasu uznaje za skuteczny, szybki i niedrogi sposób na poprawę wyglądu, odmłodzenie i co za tym idzie – wzrostu pewności siebie. Wielką zaletą zabiegu sa szybkie i widoczne efekty przy minimalnym ryzyku, małej inwazyjności i krótkim czasie rekonwalescencji. Jest to z pewnością jedna z najlepszych opcji dla pań szukających bezpiecznych i efektywnych rozwiązań estetycznych.

Umów wizytę