Ortopeda Szczecin Klinika Medycyna Estetyczna
Blog

Kategoria: Ortopedia

Fibryna bogatopłytkowa w ortopedii

Fibryna bogatopłytkowa w ortopedii

Leczenie fibryną bogatopłytkową to rozwiązanie, które przynosi spektakularne efekty. Zawarte w fibrynie czynniki wzrostu, intensywnie stymulują odbudowę mięśni, ścięgien oraz stawów.

Czym jest fibryna bogatopłytkowa?

Fibryna to krwiopochodny materiał autologiczny, pozyskiwany z własnej krwi pacjenta. To koncentraty płytkowe zawierające szereg czynników przyspieszających tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz budowę nowych komórek.

Jak wygląda zabieg fibryny bogatopłytkowej?

Zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi, a następnie w procesie separacji w odpowiedniej wirówce uzyskujemy daną frakcję krwi. Płynna fibryna podana miejscowo do tkanek natychmiast wypełnia przestrzenie od wewnątrz. Dzięki tworzącej się w tkankach strukturze przestrzennej, znajdujące się w sieci płytki krwi, krwinki białe oraz komórki macierzyste powoli uwalniane są z macierzy fibrynowej i rozpoczyna się proces odnowy tkanek, komórek i naczyń oraz angiogenezy.

Co nam daje wstrzyknięcie fibryny?

Wstrzyknięcie fibryny silnie pobudza regenerację uszkodzonych ścięgien, mięśni lub więzadeł. Stymuluje naturalne namnażanie komórek macierzystych i przede wszystkim przyspiesza procesy naprawcze w tkankach.

Fibryna daje szybkie rezultaty i poprawę w przypadkach, w których dotychczas trudno było uzyskać jakikolwiek efekt. Pacjenci mogą także ograniczyć stosowanie leków przeciwbólowych.

Główne wskazania iniekcji fibryny to:

  • zmiany zwyrodnieniowe stawów
  • trudno gojące się rany
  • zmiany wielomiejscowe
  • owrzodzenia
  • rozległe urazy tkanek miękkich, chrzęstnych i kostnych

Recepcja czynna w godzinach od 09:00 do 16:00

📞  918 316 035

📧 kontakt@szymaniak-osipowicz.pl

Do zobaczenia ☺️

Umów wizytę