Blog
Kategoria: Ortopedia
Fibryna bogatopłytkowa w ortopedii
28 października 2022
Leczenie fibryną bogatopłytkową to rozwiązanie, które przynosi spektakularne efekty. Zawarte w fibrynie czynniki wzrostu, intensywnie stymulują odbudowę mięśni, ścięgien oraz stawów.
Czym jest fibryna bogatopłytkowa?
Fibryna to krwiopochodny materiał autologiczny, pozyskiwany z własnej krwi pacjenta. To koncentraty płytkowe zawierające szereg czynników przyspieszających tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz budowę nowych komórek.
Jak wygląda zabieg fibryny bogatopłytkowej?
Zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi, a następnie w procesie separacji w odpowiedniej wirówce uzyskujemy daną frakcję krwi. Płynna fibryna podana miejscowo do tkanek natychmiast wypełnia przestrzenie od wewnątrz. Dzięki tworzącej się w tkankach strukturze przestrzennej, znajdujące się w sieci płytki krwi, krwinki białe oraz komórki macierzyste powoli uwalniane są z macierzy fibrynowej i rozpoczyna się proces odnowy tkanek, komórek i naczyń oraz angiogenezy.
Co nam daje wstrzyknięcie fibryny?
Wstrzyknięcie fibryny silnie pobudza regenerację uszkodzonych ścięgien, mięśni lub więzadeł. Stymuluje naturalne namnażanie komórek macierzystych i przede wszystkim przyspiesza procesy naprawcze w tkankach.
Fibryna daje szybkie rezultaty i poprawę w przypadkach, w których dotychczas trudno było uzyskać jakikolwiek efekt. Pacjenci mogą także ograniczyć stosowanie leków przeciwbólowych.
Główne wskazania iniekcji fibryny to:
- zmiany zwyrodnieniowe stawów
- trudno gojące się rany
- zmiany wielomiejscowe
- owrzodzenia
- rozległe urazy tkanek miękkich, chrzęstnych i kostnych
Recepcja czynna w godzinach od 09:00 do 16:00
📧 kontakt@szymaniak-osipowicz.pl
Do zobaczenia ☺️