Ortopeda Szczecin Klinika Medycyna Estetyczna
Blog

Kategoria: Inne

Nowoczesne leczenie zaburzeń erekcji – iniekcja p-shot i inne metody

Nowoczesne leczenie zaburzeń erekcji – iniekcja p-shot i inne metody

Leczenie zaburzeń erekcji (Erection Disorder) stało się potrzebą milionów mężczyzn na całym świecie. Zaburzenie wzwodu wpływa niekorzystnie na jakość ich życia intymnego, dobrostan psychiczny – poczucie męskości oraz relacje interpersonalne. Jednak na szczęście w ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła świadomość mężczyzn dotycząca sprawności seksualnej, co stało sie impulsem do rozwoju nowoczesnych i skutecznych terapii.

Kwestia tabu upada. Panowie stopniowo porzucają wstyd, zażenowanie i chcą świadomie wziąć odpowiedzialność za siebie i poprawić komfort swojego życia intymnego. Poniżej przedstawiam przegląd najnowszych metod leczenia zaburzeń erekcji jako lekrza wykonujący zabiegi iniekcji p-shot, których popularność rośnie z miesiąca na miesiąc.

1. Farmakoterapia – leczenie zaburzeń erekcji na początek

Leki na receptę pozostają pierwszym wyborem w leczeniu zaburzeń wzwodu. Inhibitory fosfodiesterazy typu 5 (PDE5), takie jak sildenafil (Viagra), tadalafil (Cialis) i vardenafil (Levitra), są powszechnie stosowane, a niektóre słabsze wersje są do nabycia bez recepty. Te leki zwiększają przepływ krwi do prącia, ułatwiając osiągnięcie i utrzymanie erekcji. Nowością w tej grupie jest najnowszy lek avanafil, charakteryzujący się szybszym działaniem i mniejszą liczbą skutków ubocznych w porównaniu do swoich poprzedników.

2. Iniekcje leków do ciał jamistych

Leczenie zaburzeń erekcji poprzez iniekcje preparatów medycznych bezpośrednio do prącia, takich jak alprostadil, są opcją polecaną mężczyznom u których leki doustne okazały się nieskuteczne. Alprostadil rozszerza naczynia krwionośne, co umożliwia silniejszy przepływ krwi i ułatwia erekcję. Niezmiernie ważna jest tu precyzyjna diagnoza oraz właściwy dobór porpocji leku. Należy też wspomnieć, że użycie leków może mieć skutki uboczne, co w ostatecznym rozrachunku może postawić pod znakiem zapytania sesnowność stosowania tego typu substancji.

3. Urządzenia medyczne wspomagające leczenie zaburzeń erekcji

Na rynku dostepne są pompy próżniowe, których działanie polega na umieszczeniu plastikowego cylindra nad prąciem i wytworzeniu lekkiego podciśnienia, by zwiększyć napływ krwi do prącia, co skutkuje poprawą wzwodu u wielu mężczyzn. Następnie,  po uzyskaniu erekcji, na podstawę penisa zakładany jest pierścień uciskowy utrzymujący wzwód poprzez ograniczenie odpływu krwi. Tego typu terapia wiąże się z serią zabiegów i w zależności od przyczyny zaburzeń wzwodu, może przynieść zadowalające efekty.

4. Terapia falami uderzeniowymi o niskiej energii (Li-ESWT)

Jest to stosunkowo nowa metoda, która wykorzystuje fale dźwiękowe do stymulacji wzrostu nowych naczyń krwionośnych i regeneracji tkanki w prąciu. Badania wskazują, iż Li-ESWT może poprawić funkcje seksualne u mężczyzn z zaburzeniem wzwodu o różnym pochodzeniu, w tym spowodowanym cukrzycą i innymi chorobami przewlekłymi. Niestety, tego typu terapia nie jest jeszcze powszechnie dostępna w naszym kraju, ale warto się jej przyglądać i wziąc ją pod uwagę.

5. Terapie hormonalne

Niedobór testosteronu, który może być przyczyną zaburzeń erekcji, może być uzupełniony za pomocą hormonalnej terapii zastepczej, jednak prowadzoną pod ścisłą kontrolą lekarza. Taka terapia może poprawić funkcje seksualne u mężczyzn.

6. Terapia komórkami macierzystymi w naszej Klinice

Leczenie zaburzeń erekcji może przebrać formę terapii komórkami macierzytymi, polegającej na iniekcjach fibryny bogatopłytkowej w prącie. Metoda staje się w Polsce coraz bardziej popularna ze względu na jej bioprzyswajalność oraz małe ryzyko powikłań. Wstrzykiwanie preparatu własnych komórek macierzystych (czytaj więcej: P-Shot) regeneruje tkankę prącia i poprawia funkcje wzwodu. Rekomenduję tę metodę jako skuteczną i relatywnie najmniej ryzykowną spóśród dotychczas wymienionych. 

7. Psychoterapia

Nie można zapominać iż wiele zaburzeń erekcji ma przyczyny psychologiczne. Stan permanentnego stresu, wyczerpania, napięcia oraz traumy naturalnie ograniczają funkcje seksualne. Dobrym rozwiązaniem jes wówczas terapia u wyspecjalizowanego psycholofa lub seksuologa. Techniki terapeutyczne, takie jak terapia poznawczo-behawioralna (CBT), mogą być szczególnie pomocne.

Nowoczesne leczenie zaburzeń erekcji pomogły już milionom męzczyzn i nie należy zwlekać z podjęciem kroków poprawiających komfort życia intymnego mężczyzn. Okazuje się, że jedyna przeszkodą może być … wstyd i tabu. Co ciekawe, kobiety szybciej pozbywają się lęków i śmielej poddają się podobnym zabiegom (zastrzyk orgazmu o shot) w wersji damskiej. Drodzy Mężczyźni – zawalczcie o własny komfort – rozwiązanie problemu może okazać się zupełnie proste.

Zapraszamy na konsultacje do naszej Kliniki

Umów wizytę